WebAktuality

2018-05-10 - Pohár rozhlasu IV. kategorie

Publikováno: 12.5.2018

Dne 10. 5. 2018 se konal 50. ročník atletického Poháru rozhlasu starších žáků.

Chlapci závodili v areálu u Svaté Hory v Příbrami v těchto disciplínách: štafeta 4 x 60m, 60m, skok daleký, skok, vysoký, vrh koulí a vytrvalostním běhu na 1 500m.  Děvčata sportovala na atletickém stadionu na Dobříši ve stejných disciplínách, jen závěrečný běh měl „pouze“ 800m.

Z děvčat bych chtěl pochválit především M. Zlatohlávkovou a N. Krotkou. Míša zaběhla 800m za 2min a 46s a zaostala 2s za školním rekordem. Nikola vyhrála ve vrhu koulí výkonem 890cm. Z chlapců největšího úspěchu dosáhl M. Koňas, který zaběhl 60m za 7,7s a zaostal 0,1s za školním rekordem. Co se Matějovi nepodařilo na "šedesátce", to se mu povedlo ve skoku vysokém. Matěj ovládl "výšku" a výkonem 171cm překonal o 1cm školní rekord trvající 18let. Tímto si Matěj drží oba rekordy ve skoku vysokém v obou věkových kategoriích na školní nástěnce rekordů. V obou disciplínách obsadil první místo v soutěži. Druhé místo u skokanů obsadil D. Hroch. Ve skoku dalekém P. Šmerda a D. Hroch překonali 500cm a zaostali těsně pod stupni vítězů.

Děvčata obsadila 6. místo na okrese, chlapci skončili 5.

Školu reprezentovali tito žáci a žákyně: J. Adamová, D. Kadlecová, N. Krotká, T. Krotká, Š. Pospíchalová, A. Ranglová, K. Rychterová,V. Sladká, A Veselá, M. Zlatohlávková, A. Dítě, V. Eichelman, J. Formánek, L. Hartl, P. Haštava, D. Hroch, M. Koňas, L. Ovsík a P. Šmerda.

Všem zúčastněným děkujeme za vzornou reprezentaci školy a do budoucna jim přejeme mnoho (nejen) sportovních úspěchů.

 

Za vyučující TV Martin Zárybnický