WebAktuality

Beseda s horolezcem Markem Holečkem

Publikováno: 8.11.2017

Dne 7. listopadu se  pro žáky konala beseda s významným horolezcem Markem Holečkem. Jeho nejvýznamnějším horolezeckým počinem se stal prvovýstup alpským stylem na Gašerbrum I v pohoří Karákorám v Pákistánu. Marek dětem pověděl o svých lezeckých začátcích na skalách v České republice, jak zdolával hory v Patagonii, na Antarktidě a v jiných částech světa. Pokořil také několik vrcholů v pohoří Himálaj (např. Nanga Parbat - 8125 m n. m.) nebo Hindukúš v Asii. Následně se rozpovídal o svém posledním vrcholu, který zdolal až na pátý pokus a zapsal se do světové historie horolezectví. Tato hora je již zmiňovaný Gašerbrum I s nadmořskou výškou 8080 m n. m. Po besedě žáci kladli otázky, některé byly i celkem neobvyklé. Marek na všechny odpověděl a ty nejpozornější žáky obdaroval podepsaným plakátem s věnováním. Děti si kromě zážitku odnesly poselství do života, že pílí a tréninkem si mohou splnit své sny, i kdyby se nacházely třeba v osmi tisících metrech.

zdroj: marekholecek.cz

Za vyučující Martin Zárybnický