WebAktuality

Ceny Gratias Tibi a projekt školního parlamentu

Publikováno: 16.5.2018

V úterý 15.5. 2018 proběhlo v pražské Lucerně vyhlášení laureátů cen Gratias Tibi. Jedním z nominovaných projektů na tuto cenu byl také ten, který si školní parlament při ZŠ Březnice připravil pro seniory v Domově Březnice.

Cena Gratias Tibi oceňuje mladé lidi, kteří se zapojují do dění okolo nás. Uděluje se ve třech kategoriích - základní škola, střední škola a mladí lidé do 30 let. V první kategorii byl nominován také projekt našich parlamenťáků "Výtvarné dopoledne v Domově".

Naši parlamenťáci si připravili program pro místní seniory. V pátek 13.10.2017 navštívili Domov Březnice a se seniory tvořili pomocí různých technik (otisk listu, houbičky, korkového špuntu, vatové tyčinky, kartáče) podzimní stromy. Následně uspořádali výstavku prací v místní knihovně a infocentru, kde si obrázky mohli prohlédnout všichni občané Březnice.

Parlamenťáci sice cenu nezískali, ale jako odměnu za svou aktivitu dostali pozvánku na exkurzi do České televize, kam vyrazí 9.10.2018.