WebAktuality

Letní aktivity a umění v německém Flecken Zechlinu

Publikováno: 28.7.2018

Letní aktivity a umění patří k sobě, to již poněkolikáté dokázala akce pro děti s názvem Dětské umělecké léto, které se uskutečnilo ve dnech 15. – 20. července 2018 v německém Flecken Zechlinu, nedaleko březnického partnerského města Lindow.

Patnáctičlenná skupina dětí z Březnicka za doprovodu dvou vyučujících ze Základní školy Březnice, které podpořily skupinu jazykově, vyrazila do mládežnického střediska ve Flecken Zechlinu v sobotu 14. července v ranních hodinách. Cestou jsme se zastavili v Postupimi, hlavním městě německé spolkové země Braniborsko, kde jsme obdivovali historické centrum a slavný zámek Sanssouci s jeho okouzlující architekturou.

Po náročné cestě jsme v sobotních večerních hodinách zakotvili před budovou mládežnického střediska ve Flecken Zechlinu, kde jsme byli mile přivítání organizátorem Dětského uměleckého léta panem Uwem Flockem. Po vydatné večeři nás čekala prohlídka areálu a přilehlých míst.

Dne 15. července 2018 dorazili také němečtí účastníci a mohlo se začít se seznamováním a s uměleckými aktivitami. Seznamování proběhlo formou česko-německé jazykové animace (projekt Na jedné lodi – Tandem). Poté jsme si prošli interaktivní nabídku workshopů - Pantomima, Mandaly, Tanec, Cirkus, Sochařství a Divadlo. Dle preferencí pak byli účastníci rozřazeni do jednotlivých uměleckých dílen, které byly vedeny odborníky z uměleckého světa.

Mezi uměleckými aktivitami vždy zbyl také čas na sportovní aktivity v místním areálu jako přehazovaná, volejbal, fotbal, badminton a další. Protože nám počasí přálo, tak jsme každý den okupovali pláž u nedalekého jezera. Plavčík nás vzal také několikrát na palubu svého voru a projeli jsme se po místních jezerech. A pokud došly zásoby dobrot, tak jsme se procházkou vypravili do supermarketu ve městě.

Vyvrcholením celé akce pak byla závěrečná prezentace jednotlivých workshopů, v nichž účastníci představili své výtvory a dovednosti. Prezentace proběhla před odjezdem dne 20. července 2018 a sklidila velký úspěch od všech přihlížejících diváků z řad rodičů, organizátorů a přátel. Děti akce velmi nadchla a už se těší na příští rok.

Pobyt březnických dětí na Dětském uměleckém létě 2018 podpořilo SRPŠ při ZŠ Březnice ve spolupráci s  DGB Jugendbildungsstätte Flecken Zechlin za finančního přispění Česko-německého fondu budoucnosti, Koordinačního centra česko-německých výměn mládeže Tandem s podporou MŠMT, města Březnice a Základní školy Březnice. Všem našim podporovatelům tímto děkujeme a těším se na další spolupráci při další letní akci v Německu.

Mgr. Iva Břendová, Mgr. Jana Doulová