WebNepřehlédněte

ISIC karty

Publikováno: 1.9.2017 (naposled upraveno: 8.9.2017)

Vážení rodiče,

v letošním školním roce bychom rádi otestovali nabídku a možnost využití karet ISIC Školák (International Student Identity Card). Tyto čipové karty umožňují žákům využívat elektronického zabezpeční školy (vstupy do školy) a evidenční systém obědů pro žáky ZŠ. Tím mají ISIC karty potenciál nahradit používané chipy. Škola je pouze zprostředkovatelem, nicméně na zavedení systému je v případě zájmu připravena. Pro více informací připojujeme informační leták. Informace jsou dosuptné také na www.isic-skolam.cz. Informace můžete žádat také prostřednictvím třídních schůzek, případně vznést dotaz e-mailem. Cena karty je 250,- s platností pěti let. Její výhoda je všestranné a univerzálnější použití i mimo školu a snazší identifikace. Chip stojí 120,- na dobu devíti let docházky. V případě výměny by byla za chip vrácena poměrná hodnota.

Chipový systém se však nemění a zavedení karet není povinné, závisí pouze na zájmu rodičů.