WebNepřehlédněte

Výsledky podpory sportovních aktivit ZŠ Březnice

Publikováno: 21.6.2017 (naposled upraveno: 22.6.2017)

Žáci Základní školy Březnice vždy patřili mezi ty, kteří si s míčem, hokejkou, běžeckým oválem apod. dobře rozumí a sport měl na škole dlouholetou tradici. Před několika lety však nastalo období jakéhosi vakua, kdy zájem o sport, příležitosti ochutnat potěšení ze zdolání výzvy a následné úspěchy poklesly. Příčinou bylo hned několik faktorů. Absence sportovních aktivit má však na kvalitu lidského života ve všech ohledech negativní dopad. Ačkoliv zdravé děti v sobě mají touhu hýbat se vrozenou, není jednoduché je motivovat k tomu, aby opustily své pokoje a vyměnily je za prostředí sportovišť či přírody, svá chytrá zařízení za spoluhráče a sportovní soupeře. Ve virtuálním světě se snadno prohrává, neboť kolo můžete pustit znovu, pád nebolí a vstát lze snadno – pouhým kliknutím myši či pohybem joysticku. Bohužel s výjimkou tenisového loktu, obezity a bolestí pohybového aparátu více výhry v tomto prostředí nepřináší a vítězství zdaleka tak nechutná. I proto vznikl plán na znovuoživení zájmu o sport a pohybové aktivity. Součástí jednoduché strategie bylo nejen vybudování a rekonstrukce sportovních interiérů a exteriérů školy, finanční zajištění sportovních akcí, zkvalitnění vybavení, ale především pozitivní „nákaza“ dětí a mládeže nadšením z pohybu, zdravým životním stylem, rozvoj soutěživosti v duchu fair-play a možnost prožívat výhru i pocity zklamání s odhodláním neskončit, ale dát více a bojovat. Výsledkem úsilí tělocvikářů, vyučujících, ale také SRPŠ při ZŠ Březnice, zřizovatele a dalších osob je nejen areál protkaný místy a koutky se sportovním vybavením, ale i návrat na přední pozice sportovních soutěží, kolektivní i individuální sportovní úspěchy. Za největší úspěch však považuji aktivní zapojení našich žáků a jejich zájem o sport a pohyb. Ostatně, posuďte sami. V následující tabulce Vám přinášíme přehled soutěží a výsledky našich reprezentantů, kterým patří gratulace a poděkování za reprezentaci školy.

Mgr. Miroslav Bělka (ředitel)