E- výuka 2020-2021

Publikováno: 22.10.2020 Autor(ka): Lucie Karasová

12.4. 2021

Milí žáci,

nadešel čas vyzkoušet si další výtvarné nápady. Tentokrát to bude (pro vás již určitě známé) origami.

Jedná se o umění japonského původu, kdy se z papírů skládají a kompletují rozličné figurky, zvířátka, krabičky, ozdoby apod…Námětů i stránek je nepřeberně. Mrkněte třeba ZDE ZDE, nebo na wikipedii.

Vyzkoušejte během dubna a května některý z návodů. Hotový výrobek nafoťte a pošlete na můj mail do konce května. Barevné papíry budou k dispozici na vrátnici školy, můžete ale tvořit z obyčejného bílého kancelářského papíru, či použít nepopsané stránky ze starého sešitu. Čtvrtka se na tuto práci nehodí. Věřím, že se i tentokrát mezi vámi najdou šikovní „umělci“ a vytvoříte hezké věci.

Lucie Karasová

20.3. 2021

Milí osmáci, chválím všechny, kdo poslali svá výtvarná díla. Prezentace k nahlédnutí ZDE. Další práce budu do prezentace průběžně přidávat.

Lucie Karasová

25.2 2021

Téma: Rozvíjení představivosti

Učivo: Dokreslování s využitím představivosti a humoru

Cíl: dovede se vyjádřit pomocí dokreslování obyčejných předmětů denní potřeby,

rozvíjí svou kreativitu a představivost

Ahoj osmáci,

vzhledem k tomu, že výuka na dálku stále pokračuje, je potřeba se věnovat po čase výtvarnému umění a našemu tvoření. Výtvarná a  rukodělná tvorba je jednou z možných kompenzací náročné práce, stresu či nudy a pro mnohé také uklidněním i radostí.

Nabízím vám ke zpracování zkusit dokreslování obyčejných předmětů. Svou tvorbou můžete obyčejné malé věci „vdechnout“ život a možná si užít i trochu legrace.

Začneme věcmi na vašem pracovním místě (stůl, pokojík…), v kuchyni a v koupelně. Návod s odkazy najdete ZDE.

Práci budete vytvářet v tzv. odpočinkovém tempu, to znamená, že bude na zpracování dost času.

Posílací úkol: Hotová díla nafoťte a pošlete na můj mail do 20. března.

22.10. 202

Milí osmáci,

Oslovuji vás s úkolem, který bude mít souvislost s výtvarnou výchovou i přírodopisem.

Během podzimních prázdnin si připravte (na vycházce, doma, u příbuzných…) 9 fotografií. Téma bude podzimní příroda a obratlovci. Zároveň se seznamte s bezplatnou aplikací na úpravu fotografií InCollage – ZDE, popřípadě máte možná jinou aplikaci na úpravu fotek již v telefonu… Z pořízených fotografií budete tvořit koláž, kterou mi odevzdáte, hodnocení použiji v obou předmětech. Pokud někdo nedisponuje technikou k takové tvorbě, lze fotografie sestavit do krátké prezentace či dokumentu Word…

Termín odevzdání: 13.11.