E-výuka 2021-2022

Publikováno: 18.11.2021 Autor(ka): Zuzana Klimova

26.1. 2021 středa

Téma: Holiday stories

Cíl: rozumí dvěma prázdninovým příběhům, určí minulé tvary

Úkol: Přečti si oba příběhy na straně 62 a zkus jeden příběh přeložit plus k němu namaluj obrázek, jak si jej představuješ. Vše do školního sešitu.

Domácí úkol: Na pátek vypracuj v pracovním sešitě  47/4,7. Nic neposílej, zkontrolujeme v pátek. Pokud v pátek nejdete, vyfoťte a pošlete na Teams/email.

25.1. 2021 úterý

Téma: Skiing holiday

Cíl: popíše svůj lyžařský zájezd

Úkol: V deníčcích už máte svých deset vět o víkendu/lyžáku. Ty si vyberu v pátek ve škole. Nyní se zamyslete a napište dalších deset vět, kde budete používat nepravidelná slovesa z pracovního sešitu - přehled je na poslední straně v pracovním sešitě. V každé větě nepravidelné sloveso podtrhněte a na konec věty napište význam plus základní tvar. Například:

I made the bed every day. (ustlal jsem si/make the bed)

Jakmile budete mít vymyšlených deset dalších vět, pošlete mi to na email/Teams.

Zítra se připojte v 11.50 přes Teamsy, budeme pracovat společně.

Odkaz na hodinu ve středu 26. ledna 2022 v 11.50 hodin zde

19.11. 2021

Téma: Sports heroes - sportovní hrdinové

Cíl: rozumí příběhu, tvoří minulý čas od slovesa být

Úkol: učebnice Project Explore strana 52, nejprve si projdi novou slovní zásobu v pracovním sešitě kapitola 4C, dále si pročti celý příběh na straně 52 v učebnici, do školního sešitu si opiš věty ze cv.2 a označ je T/F (true/false); dále si opiš tabulku se slovesem být v pracovním sešitě strana 71 Past Simple be. Vše vyfoť a pošli do konce hodiny.

Domácí úkol pro všechny: pracovní sešit 38, neposílej, projdeme příští hodinu, případně zveřejním odpovědi. Nezapomeň pracovat na prezentaci.