2019-02-20 - Okresní kolo zeměpisné olympiády

Publikováno: 20.2.2019 Autor(ka): Martin Zárybnický

Dne 20. 2. se tři naše žákyně zúčastnily okresního kola zeměpisné olympiády. Olympiáda se skládala ze tří částí – práce s atlasem, z testu geografických znalostí bez atlasu a z praktické části, ve které se počítaly různé příklady se zeměpisnou tématikou. Naši školu opět skvěle reprezentovala Jindřiška Zíková, které tentokrát utekl postup do krajského kola doslova "o fous".  Po třech částech byl souboj o druhé postupové místo vyrovnaný. Kritériem při rovnosti bodů byl vyšší počet získaných bodů z praktické části. Jindřiška sice tento malý souboj prohrála, ale i tak je třetí místo velkým úspěchem. Školu dále reprezentovala Zdeňka Zíková a Adina Kazdová.

Všem olympionikům děkujeme za vzornou reprezentaci naší školy a do budoucna jim přejeme mnoho (nejen) zeměpisných úspěchů.

.

Za vyučující zeměpisu Martin Zárybnický