2019-12-17 - Rožmitálská laťka

Publikováno: 12.3.2020 Autor(ka): Martin Zárybnický

Dne 17. prosince se konala každoroční Vánoční laťka, na kterou byli letos pozvaní i žáci naší ZŠ. Jedná se o soutěž ve skoku vysokém žáků 2. stupně. Soutěž byla rozdělena podle věkových kategorií a zvlášť chlapci a dívky. Naši školu reprezentovalo celkem 16 skokanů. Největšího úspěchu dosáhla Andrea Veselá, která celou soutěž v kategorii dívek vyhrála s výkonem 145 cm. Dokonce se ještě pokoušela vylepšit náš školní rekord, bohužel laťka ve výšce 150 cm ani jednou na stojanech nevydržela. Andrea bude mít možnost tuto výšku překonat na jaře při Poháru rozhlasu, který se bude konat v květnu v Příbrami. Druhé místo za Andreou obsadila Kateřina Černá, která skočila 135 cm. Ondřej Bartuněk mohl svou kategorii také vyhrát. Se skokanem z Rožmitálu shodně skočili 160 cm. O jeho druhé příčce rozhodla jedna oprava na výšce 145 cm a tím pádem celkově větším počtem pokusů. Třetí místo v této kategorii obsadil Vojtěch Koňas s výkonem 145 cm. V mladší kategorii dívek obsadila třetí místo Veronika Poláková s výkonem 125 cm.

Atmosféra byla úžasná, žáci místní školy fandili všem závodníkům bez rozdílu příslušnosti školy. Vše probíhalo v rámci fair play bez větších úrazů. Myslím, že se tato akce velmi povedla a děkujeme pořadatelům za pozvání a perfektní průběh celé akce.

Naši školu reprezentovali tito žáci: J. Čámská, K. Černá, M. Hrubá, T. Krotká, V. Poláková, A. Süssmilichová, A. Veselá, N. Zárybnická, O. Bartuněk, K. Kluk, V. Koňas, F. Máša, J. Mázdra, K. Tetaur, L. Vrátný a M. Žáček.

Všem zúčastněným děkujeme za vzornou reprezentaci školy a do budoucna jim přejeme mnoho (nejen) sportovních úspěchů.

 Za vyučující TV Martin Zárybnický