Beseda Jirky Veselého ml. s žáky ZŠ Březnice

Publikováno: 15.11.2022 Autor(ka): Miroslav Bělka

Beseda s Jirkou Veselým ml. s žáky ZŠ Březnice
V pátek 4. listopadu se v rámci školního vyučování konala beseda s úspěšným tenistou Jirkou Veselým mladším, který ochotně přijal pozvání a přijel za žáky ZŠ Březnice z dalekého Prostějova. O původně skromněji zamýšlenou besedu, jejímž cílem bylo mládeži přiblížit svět vrcholového sportu a poodhalit příležitosti a překážky mladého člověka za světovými úspěchy, projevilo zájem nebývale velké množství žáků i pedagogů. Setkání se tak nakonec, a to s podporou odboru kultury, konalo v místním kulturním domě a účastnilo se jej téměř 280 malých i velkých diváků. Protože připravit program srozumitelný žákům od čtvrtého do devátého ročníku nebylo úplně jednoduché, proběhla beseda na motivy dnes populárních talkshow. Nezvyklé role moderátorky se ujala paní učitelka Petra Šoffrová po boku s Mirkem B. Ti přivítali Jirku Veselého v horkém křesle na pódiu a v následujících šedesáti minutách mu servírovali série otázek, na které Jirka ochotně a s úsměvem odpovídal. Dostalo se také na dotazy z řad diváků. Všichni přítomní se tak měli možnost dozvědět nejen o tenisových úspěších Jirky, ale také o tom, jak vypadá příprava a denní režim profesionálního tenisty, se kterými tenisovými hvězdami Jirka sehrál utkání či trénoval, s jakým týmem cestuje, jaké panují vztahy mezi tenisty ve světové stovce i to, jaké benefity či naopak nevýhody přináší sláva. Rozhovor byl okořeněn nejen zajímavostmi ze světa tenisu i soukromí Jirkova života, ale i drobnými soutěžemi Jirky s žáky a vyučujícími či možností zahrát si s Jirkou na pódiu krátký tenisový duel. Závěr programu byl věnován autogramiádě.
Ačkoliv v minulosti přijali pozvání do ZŠ Březnice i jiní vrcholoví sportovci a olympionici (M. Knapková, J. Ježek, V. Hradílek), návštěvy Jirky Veselého si vážíme o to více, že sám je bývalým žákem naší základní školy a příbramským rodákem. Jirkovi tímto děkujeme a přejeme mu nejen brzkou rekonvalescenci, ale také mnoho dalších tenisových úspěchů a rodinného štěstí.
Poděkování patří také jeho otci, Jiřímu Veselému st., za pomoc při organizaci, Petře Šoffrové za profesionální moderátorský výkon a pracovníkům kultury, zejména pak paní Pavlíně Liebnerové a Davidu Nesvedovi, kteří připravili veškeré zázemí.
Další informace si můžete přečíst také v článku na pribram.cz: https://www.pribram.cz/clanek/tenista-jiri-vesely-besedoval-s-detmi-z-breznicke-zakladni-skoly/25086/

Níže publikujeme vybrané informace a zajímavosti o Jirkovi V.

 • reprezentant České republiky v tenisu
 • narozen 10.07. 1993 v Příbrami
 • odchovanec tenisového klubu TC Vitality Březnice z.s.
 • bývalý nejlepší juniorský tenista světa (2011)
 • vítěz juniorského Australian Open (2011) ve dvouhře i čtyřhře, finalista juniorského US Open (2011) ve dvouhře
 • člen daviscupového týmu České republiky
 • několikanásobný držitel ocenění „Zlatý kanár“ v kategoriích TALENT ROKU, SKOKAN ROKU (postup ve světovém žebříčku ATP) a NEJLEPŠÍ ČESKÝ TENISTA
 • držitel prestižního ocenění „ATP STAR OF TOMMOROW 2013“ (HVĚZDA ZÍTŘKA) - ocenění určené pro nejmladšího hráče v TOP 100 světového žebříčku ATP
 • vítěz ATP turnaje „kategorie 250“ v Aucklandu (Nový Zéland) 2015
 • finalista ATP turnaje „kategorie 250“ v Bukurešti (Rumunsko) 2015
 • vítěz turnaje ATP „kategorie 250“ v Pune (Indie) 2020
 • finalista ATP turnaje „kategorie 500“ v Dubaji (Spojené arabské emiráty) 2022
 • 2x osmifinalista WIMBLEDONU 2016, 2018
 • vítěz 8 turnajů ATP- „kategorie Challenger“
 • nejvyšší umístění v ATP žebříčku – 35. místo
 • 16x mistr České republiky v individuálních a týmových soutěžích
 • 2x mistr Spolkové republiky Německo v mládežnických kategoriích
 • 45x startoval v hlavních soutěžích prestižních grandslamových turnajů (AUSTRALIAN OPEN, FRENCH OPEN, WIMBLEDON, US OPEN)
 • jediný tenista na světě s aktivním skórem 2:0 proti tenisové ikoně NOVAKU DJOKOVICOVI (Monte Carlo 2016, Dubaj 2022)
 • oblíbené jídlo – rizoto
 • rychlost míčku při podání – 239 km/h
 • tenistou chtěl být od 4 let

                                                                                                                                                            Miroslav Bělka

  

Naše škola zpracovává v souvislosti s využitím webových stránek pouze taková cookies, která jsou nezbytně nutná pro zajištění provozu webových stránek a internetových služeb, a u kterých není nutno získat souhlas uživatele webu (technické a relační cookies). Pravidla cookies