Červnový pobyt v německém Flecken Zechlinu

Publikováno: 11.2.2019 Autor(ka): Iva Břendová

Začalo přihlašování na Dětské umělecké léto v německém Flecken Zechlinu.

Červnový pobyt v německém Flecken Zechlinu

Je Vašemu dítěti 11-13 let (5.-7. ročník)? Chcete, aby zažilo něco nevšedního, zkusilo komunikovat v cizím jazyce a podívalo se do sousední země?

Přihlaste je do projektu Dětské umělecké léto, který pořádá Základní škola Březnice pod záštitou SRPŠ při ZŠ Březnice. Projekt je realizován pravidelně již několik let ve spolupráci s německým partnerským spolkem Partnerschaftsverein Internationale Beziehungen der Stadt Lindow e.V. 

Jedná se o týdenní pobyt v partnerském zařízení DGB Jugendbildungsstätte Flecken Zechlin (severně od Berlína) s programem formou uměleckých workshopů. V minulém roce byl nabízen taneční, divadelní, cirkusový workshop, sochařství, tvorba mandal a pantomima. Pro účastníky je zajištěno celodenní stravování a pitný režim, ubytování je ve dvou až čtyřlůžkových pokojích s vlastním sociálním zařízením. Účastníci jsou po celou dobu pobytu pojištěni.

Během pobytu se účastníci seznámí s německými vrstevníky a německou kulturou, poznají krásné místo v německé jezerní oblasti, mají možnost využít sportoviště v objektu letního kempu, je zde možnost koupání v jezeře s průzračnou vodou, jízda na voru za dozoru plavčíka atp. Čekají nás i procházky do nedalekého městečka, kde je možnost nákupu v místním supermarketu.

Dorozumívacím jazykem je angličtina a němčina, ale není nutné se obávat, protože skupinu po celou dobu doprovodí vyučující jazyků, které zajistí případné tlumočení. Workshopy vedou odborníci z uměleckého světa a o volnočasové aktivity se starají zkušení pracovníci s mládeží.

Termín letošního Dětského uměleckého léta je 22. – 28. června 2019, odjezd v sobotu v ranních hodinách a návrat v pátek ve večerních hodinách. V případě zájmu je nutné vyplnit přihlášku a odevzdat ji vyučujícím angličtiny. V průběhu března pak z přihlášek vybereme 15 účastníků. S případnými dotazy se můžete obrátit na e-mail brendova@zsbreznice.cz.

Pobyt je finančně podpořen Městem Březnice a Česko-německým fondem budoucnosti.