Dětské léto v Březnici 2019

Publikováno: 20.8.2019 Autor(ka): Petra Ottová

Dětské léto v Březnici 2019
Ve dnech 14. až 19. července 2019 se již po sedmé uskutečnil projekt Dětské léto v Březnici ve spolupráci s naším německým partnerským městem Lindow. Pro naše německé kamarády jsme opět připravili bohatý program plný zážitků a legrace. O tento projekt je také velký zájem ze strany našich dětí i mládeže. V těchto dnech jsme zažili animaci od Koordinačního centra česko-německých výměn Tandem, kde se děti seznamovaly jak mezi sebou, tak se základy českého a naopak německého jazyka a nacházely shody mezi svými mateřskými jazyky. Odpoledne jsme sportovali, hráli si a již tradičně se uskutečnil mezinárodní fotbalový zápas. V pondělí večer šly německé děti do českých rodin na jednu noc, aby poznaly naši kulturu a nahlédly do našich domovů. V úterý jsme jeli na výlet do jihočeského města Písek, kde jsme je seznámili s historií města a navštívili dílnu s výrobou svíček ve Sladovně. Tento den jsme zakončili posezením u táboráku. Ve středu jsme společně navštívili naše hlavní město a provedli je historickým jádrem s nejdůležitějšími pamětihodnostmi. Náš poslední den byl plný místních zážitků. Navštívili jsme kostel sv. Ignáce na březnickém náměstí s výstupem na věž a poté se vydali na návštěvu Equitana Hotel Resort v Martinicích, kde jsme hráli bowling, minigolf a navštívili koňské stáje. Zbytek dne jsme strávili zpěvem, hrami, malováním na plátno, barvománií a návštěvu našich přátel jsme ukončili společnou večeří, při které jsme pouštěli balónky s přáním.
Děkujeme Česko-německému fondu budoucnosti, Městu Březnice, Koordinačnímu centru česko-německých výměn Tandem a Nadaci pro Březnici za podporu při realizaci tak přínosného projektu pro děti a mládež. Dále děkujeme Resortu Equitana Martinice za poskytnutí služeb pro děti, správci Římskokatolické farnosti panu Jozefu Gumenickému za možnost návštěvy kostela a věže a hostitelským rodinám za pomoc a pohostinnost pro naše německé přátele.

Za SRPŠ při ZŠ Březnice Petra Ottová – koordinátorka projektu