Dětské umělecké léto ve Flecken Zechlinu - den druhý

Publikováno: 23.6.2019 Autor(ka): Marie Hrubá

Den druhý byl ve znamení jazykové animace a výběru workshopů.

Dětské umělecké léto ve Flecken Zechlinu - den druhý

Druhý den jsme zahájili vydatnou snídaní, která se skládala z míchaných vajíček, slaniny, široké nabídky sýrů a salámů, křupavého pečiva a na své si přišli i milovníci sladkého. Poté jsme zamířili k jezeru, které nás uchvátilo svou křišťálově čistou vodou. Po lehkém osvěžení jsme netrpělivě vyhlíželi Christophera - našeho česko-německého animátora. Dorazil v deset hodin a s dětmi strávil 4 hodiny plné bohatého programu. Děti se naučily velké množství nezbytných slov a frází, které později uplatnily při seznamování se svými novými německými přáteli. Navečer si prohlédli jednotlivé workshopy - tanec, pantomima, cirkus, mandaly, práce se dřevem, tvorba z kamene a produkce krátkého filmu. Děti si zvolily svou vysněnou dílnu, do které byly následně za velké radosti zapsány. Večer byl ve znamení dalšího seznamování s německou stranou formou míčových her. Nyní již nezbývá než popřát dobrou noc.