Dětské umělecké léto ve Flecken Zechlinu - šestý a sedmý den

Publikováno: 28.6.2019 Autor(ka): Marie Hrubá

Blíží se velké finále ...

Dětské umělecké léto ve Flecken Zechlinu - šestý a sedmý den

Předposlední den, tedy ve čtvrtek, děti dopilovávaly své výrobky a svá vystoupeni. Za odměnu jsme k večeři měli grilovačku - pochutnali jsme si jak na výborném masu tak na grilováné zelenině a salátu. Po večeři jsme se pustili do úklidu a balení, jelikož v pátek jsme měli opustit pokoje již v devět hodin. V osm hodin večer vypukla diskotéka, kde jsme si nejvíc užili Nonstop od Michala Davida a Jede, jede mašinka. Večer jsme padli unavení do postele s napjatým očekáváním závěrečného vystoupeni. 

 

V pátek jsme rychle posnídali, douklidili poslední nepořádek, a šli do dílen připravit se na vystoupeni. Cela show začala se zpožděním, neboť na cestě byla zácpa a hodně rodičů našich německých kamarádů by nestihlo začátek. Uwe, vedoucí celého tábora, začal poděkováním všem. První vystoupila akrobatická skupina, která předvedla skvělou cirkusovou show. Poté proběhla pantomima, děti byly moc šikovné a zaslouženě obdržely dlouhý a hlasitý potlesk. Posléze se prezentovaly skupiny mandal a práce s kamenem. Eliška s Aničkou si vezou nádherné, originální lapače snů. Před obědem vystoupilo ještě taneční uskupení. Předvedli tři propracované choreografie, při kterých nám "padala brada". Před poslední prezentací krátkého filmu jsme poobědvali - všichni společné s Láďou, naším řidičem, jsme si ochutnali na schnitzlu a amerických bramborách. Krátký film se také výborně vydařil. Zbývalo již jen se rozloučit, vyměnit si kontakty s novými kamarády a vyrazit na dlouhou cestu domu. Všichni se těšíme na své nejbližší. Pevně věřím, že si to děti užily, procvičily se v angličtině, němčině a na celý pobyt budou rády vzpomínat. Poděkování patří i Markétě Pflegerové, která cely týden obětavě tlumočila v německém jazyce.

Loučí se Zuzana Klímová