Projekt Dětské léto v Březnici 2023 / Kindersommer in Březnice 2023

Publikováno: 27.8.2023 Autor(ka): Petra Ottová

 

O letních prázdninách jsme opět přivítali naše německé přátele z partnerského města Lindow a okolí. Program projektu, který trval šest dní, byl jako vždy, nabitý a velmi rozmanitý. Těší nás, že se březnické děti do projektu přihlásily v hojném počtu a všichni jsme společně strávili příjemné dny. Náš společný čas jsme začali animačním programem z Koordinačního centra česko-německých výměn mládeže Tandem, kde jsme se poznali a naučili naše přátele základní česká slovíčka a naopak i my jsme konverzovali v němčině. Vše probíhalo dvojjazyčně, nebo dokonce trojjazyčně, jelikož se české děti učí angličtinu již od třetí třídy. Počasí nám přálo, takže jsme během šesti dní navštívili blatenské i březnické koupaliště, březnický kostel s věží, samozřejmě naše hlavní město, ale hlavně jsme spolu zpívali, sportovali, povídali, večeřeli, tancovali, hráli si a zažili hodně legrace. Naši němečtí přátelé také navštívili na jednu noc české rodiny, které pro ně připravily pestrý program. Děkujeme hostitelským rodinám za ochotu a vstřícnost otevřít své domovy německým dětem a poskytnout jim nezapomenutelné zážitky. Naše děti navázaly nová přátelství a kvalitně vyplnily prázdninové dny, při kterých měly možnost zdokonalit své jazykové znalosti.

Děkujeme Fondu budoucnosti, Koordinačnímu centru česko-německých výměn mládeže Tandem a městu Březnice za finanční podporu projektu a za dlouhodobou spolupráci. Projekt Dětské léto v Březnici je realizováno ve spolupráci s Koordinačním centrem česko-německých výměn mládeže Tandem s podporou Velvyslanectví SRN v Praze.

Za SRPŠ při ZŠ Březnice Petra Ottová a Jarmila Hybrantová

Naše škola zpracovává v souvislosti s využitím webových stránek pouze taková cookies, která jsou nezbytně nutná pro zajištění provozu webových stránek a internetových služeb, a u kterých není nutno získat souhlas uživatele webu (technické a relační cookies). Pravidla cookies