Regionální konference žákovských parlamentů v Březnici

Publikováno: 27.2.2020 Autor(ka): Marie Hrubá

Ve středu 26.2.2020 proběhla v Březnici první konference žákovských parlamentů.

Regionální konference žákovských parlamentů v Březnici

Ve středu 26.2.2020 se v kulturním domě v Březnici sjeli zástupci žákovských parlamentů z šesti základních škol našeho regionu. Pořádající školou byla ZŠ Březnice, jako hosté byli parlamenťáci ze ZŠ Blatná, ZŠ Rožmitál pod Třemšínem, ZŠ Hvožďany, ZŠ Milín a ZŠ Mirovice.

V první části konference se jednotlivé parlamenty představily a prezentovaly své projekty a akce. V druhé části se parlamenťáci rozdělili do čtyř skupinek a společně diskutovali o jednotlivých fázích realizace projektů. Jejich diskuzi a vzájemné sdílení koordinovala lektorka Veronika Pevná z CEDU a bývalé parlamenťačky Bára a Denisa.

Ani koordinátoři žákovských parlamentů nezaháleli a s lektorkou Lídou Růžičkovou ze ZŠ TGM Blatná diskutovali o možnostech další spolupráce a podpoře žákovských parlamentů.

Konference proběhla díky finanční podpoře MAS Podbrdsko.

Děkujeme také za vstřícnost Kulturnímu odboru MěÚ Březnice.

FOTKY Z AKCE ZDE