Zájezd do jižní Anglie - 1. a 2. den

Publikováno: 16.4.2023 Autor(ka): Zuzana Klimova

Osmáci na zájezdu do Anglie

Zájezd do jižní Anglie - 1. a 2. den

V sobotu po obědě se dvacet žáků 8.ročníku vydalo za dobrodružstvím do Anglie. Společně se 7.ZŠ Příbram absolvovali náročnou cestu autobusem přes Německo a Francii, kde se nalodili na trajekt a brzy již viděli bílá skaliska anglického Doveru. O několik desítek minut později již dosáhli prvního cíle a to půvabného přímořského letoviska Brighton. Zde celý den nasávali jedinečnou atmosféru tohoto místa. Navštívili Brighton Pier, což je zábavní molo plné atrakcí, obchůdků s občerstvením a suvenýry a také strašidelným zámkem. Po procházce po pláži se přesunuli do Royal Pavilion. Jedná se o bývalou královskou rezidenci, kterou obýval král Jiří IV. Je inspirována indickou architekturou, zejména známým Taj Mahalem. Po prohlídce překrásných prostor se žáci vydali na drobné nákupy. Celou dobu tak mohli obdivovat malebnou architekturu tohoto města. Den byl zakončen návštěvou věže i360, která nám ve výšce 160 metrů poskytla jedinečný pohled na celé město i moře. Večer se děti poprvé setkali se svými hostitelskými rodinami, kde stráví svou první noc v Anglii.  I přes značnou únavu žáci program zvládli na jedničku.

Naše škola zpracovává v souvislosti s využitím webových stránek pouze taková cookies, která jsou nezbytně nutná pro zajištění provozu webových stránek a internetových služeb, a u kterých není nutno získat souhlas uživatele webu (technické a relační cookies). Pravidla cookies