Zájezd do jižní Anglie - 3.den

Publikováno: 17.4.2023 Autor(ka): Zuzana Klimova

Pokračování zájezdu

Zájezd do jižní Anglie - 3.den

Po typické anglické snídani jsme se vydali do nedalekého města Portsmouth. Svou prohlídku města jsme začali v Královských docích, kde jsme obdivovali HMS Victoria (His/Her Majesty Ship - loď Jeho/Jejího veličenstva). Prohlédli jsme si loď, která byla vlajkovou lodí během bitvy u Trafalgaru vedena viceadmirálem Horatiem Nelsonem. Jeho památku v podobě sloupu budeme zanedlouho obdivovat na Trafalgarském náměstí v centru Londýna. Děti byly nadšené z interiérů lodi, kde mohly na vlastní oči vidět, jak námořníci žili. Po prohlídce jsme prošli centrum města, ochutnali pověstnou kuchyni Five Guys (Pět chlapíků), nakoupili několik dalších suvenýrů a odjeli do Weald and Downland Museum. Jedná se o repliku vesnice z devatenáctého století. Mohli jsme zde zažít, jak ve viktoriánské době lidé žili a pracovali. Celá vesnice se nachází v malebné krajině s loukami, kde se v poklidu pasou ovce. Po několika hodinách strávených v přírodě jsme se navrátili do městečka Waterloovile, kde na nás již čekali hostitelské rodiny. I dnes žáci odjížděli do svých dočasných rodin plni zážitků a s napjatým očekáváním zážitků budoucích.

Naše škola zpracovává v souvislosti s využitím webových stránek pouze taková cookies, která jsou nezbytně nutná pro zajištění provozu webových stránek a internetových služeb, a u kterých není nutno získat souhlas uživatele webu (technické a relační cookies). Pravidla cookies