Zájezd do jižní Anglie - 4.den

Publikováno: 19.4.2023 Autor(ka): Zuzana Klimova

Další dobrodružství v Anglii

Zájezd do jižní Anglie - 4.den

Probudili jsme se do slunného dne a posilnění další várkou cereálií a toustů jsme vyrazili do dalšího významného města, tentokrát do  Hastings. Svou prohlídku jsme započali v poutavých jeskyních, které využívali místní pašeráci. Obdivovali jsme síť jeskyní, nechali se strašit Hairy Jackem a užívali si společných chvil. Na louce s výhledem na moře jsme ocenili další z packed lunches - zabalených obědů od hostitelských rodin, které se vždy skládaly z obložené housky či sendviče, pytlíku brambůrek, ovoce a malé sladkosti. Poté jsme sešli do centra města. Zde nás zaskočila malebnost historické uličky lemované kavárničkami, obchůdky se suvenýry a rybárnami. Během rozchodu jsme si pochutnali na dortíku s kávou a odebrali se do místního mořského centra. Nenápadná budova skrývala nejrozmanitější mořské ryby a další živočichy. Nejvíce se nám líbili žraloci, mořští koníci a jedovatí perutýni. Dále nás náš milý řidič odvezl na Seven Sisters, bílá skaliska u moře, kde jsme si vychutnali nádherné výhledy na krajinu. Večer byl náročný. Nejenže jsme si museli zabalit své kufry, do kterých přibyly suvenýry a dobroty pro naše rodiny a kamarády, ale také jsme se loučili se svými hostitelskými rodinami. Zítra nás čeká poslední den naší výpravy, který strávíme v hlavním městě Anglie.

Naše škola zpracovává v souvislosti s využitím webových stránek pouze taková cookies, která jsou nezbytně nutná pro zajištění provozu webových stránek a internetových služeb, a u kterých není nutno získat souhlas uživatele webu (technické a relační cookies). Pravidla cookies