Zájezd do jižní Anglie - 5.den

Publikováno: 19.4.2023 Autor(ka): Zuzana Klimova

To nejlepší na konec 

Zájezd do jižní Anglie - 5.den

Dnes nás hostitelské rodiny přivezly již o sedmé ranní, protože nás čekal dlouhý den v Londýně. Rozloučili jsme se s anglickými hostiteli, kteří nešetřili chválou na naše žáky. 

Po dvou hodinách jsme se ocitli ve velkoměstě. Čekala nás první zkouška, a to jízda londýnským metrem, které má oproti pražskému metru velmi hustou síť a dokonce jedenáct linek. Cestu jsme zvládli a poté jsme se nechali bavit voskovými figurínami v muzeu Madame Tussauds. Ocenili jsme členy královské rodiny, marvelovské superhrdiny a hlavně projížďku vláčkem napříč historií Anglie.  I další cesta metrem se obešla bez stresu.

Oběd jsme si vychutnali na náměstí Piccadilly Circus. Po krátké procházce jsme přišli do parku svatého Jakuba - St. James's Park a dál k Buckinghamsku paláci. Zde již naplno probíhají přípravy na korunovaci krále Charlese III., která proběhne 6.května. Na cestu nám krásně svítilo slunce, ostatně jako celý den. Odtud jsme se vypravili zpátky do City, kde jsme obdivovali Westminster Abbey - Westminsterské opatství, kde se již zmíněná korunovace odehraje. Prošli jsme kolem budov parlamentu, Big Benu - jedné z hlavním dominant Londýna. Samotná věž se nyní jmenuje Elizabeth's Tower, ovšem jméno zvonu - Big Ben se stále používá k označení této památky. Přešli jsme Westminsterský most, a zanedlouho jsme dosáhli London Eye. Atrakce ve tvaru velkého kola je provozována britskými aerolinkami, a tak nás uvítali na palubě letu. Půl hodiny jsme tak mohli obdivovat Londýn z ptačí perspektivy. Pro všechny to byl neopakovatelný zážitek.

Po poslední jízdě metrem jsme se vrátili k autobusu a nyní již mířime do Doveru, kde se nalodíme na trajekt, který nás převeze do Francie. Poté nás čeká dlouhá cesta domů. Ze zájezdu si odvážíme nejen dárky pro naše nejbližší, ale také mnoho krásných zážitků a další motivace k učení se angličtiny. Děkujeme slečně průvodkyni Kateřině Šípové z cestovní kanceláře CK Royal, která nás celým zájezdem velmi mile a ochotně provedla. Rozhodně to nebyl poslední zájezd. 

Naše škola zpracovává v souvislosti s využitím webových stránek pouze taková cookies, která jsou nezbytně nutná pro zajištění provozu webových stránek a internetových služeb, a u kterých není nutno získat souhlas uživatele webu (technické a relační cookies). Pravidla cookies