Zpráva z Dětského uměleckého léta v německém Flecken Zechlinu

Publikováno: 15.7.2018 Autor(ka): Jana Doulová

V sobotu 14. července vyrazila sedmnáctičlenná skupina ze Základní školy v Březnici na zahraniční cestu do německého Flecken Zechlinu. Dlouhou cestu jsme si zpříjemnili krátkým pobytem v Postupimi nedaleko Berlína. Zde jsme navštívili historické centrum se zemským parlamentem a zámecký park Sanssouci, kde jsme mohli obdivovat stejnojmenný zámek s terasovitými zahradami. Atmosféra města a místní architektura nás velice nadchla. Poté jsme pokračovali v naší cestě do Jugendbildungsstätte Flecken Zechlin, kde jsme byli mile přivítáni vedoucím organizátorem Dětského uměleckého léta Uwem Flockem.

Nedělní den jsme strávili poznáváním okolí a sportovními aktivitami. Odpoledne se neobešlo bez koupání v jezeře, které obklopuje místní areál. Voda byla krásně průzračná a užili jsme si spoustu legrace. V pozdních odpoledních hodinách jsme se přivítali s německými účastníky kempu. Po společném úvodu jsme se rozdělili na dvě skupiny, jedna sledovala finále mistrovství světa a druhá se zapojila do seznamovacích aktivit, které proběhly formou česko-německého jazykové animace pod vedením jazykové animátorky Ivy Břendové.

Projekt Dětské umělecké léto je organizován pod záštitou SRPŠ při ZŠ Březnice ve spolupráci s  DGB Jugendbildungsstätte Flecken Zechlin a Koordinačním centrem česko-německých výměn mládeže Tandem s podporou MŠMT, finančně je dále podpořen Česko-německým fondem budoucnosti, městem Březnice a Základní školou Březnice.

Zpráva z Dětského uměleckého léta v německém Flecken Zechlinu