Závěrečné slovo

Publikováno: 30.6.2022 Autor(ka): Miroslav Bělka

Školní rok dohrál svou derniéru, hodnotí se jednotlivé výkony účinkujících a vyučující rozdávají povinné autogramy. Před zatahující se oponou probíhají malé děkovačky, gratulace za nejúspěšnější vystoupení, dochází i na tradiční předávání pestrobarevných květin. Reprízy odehrané    v posledních měsících na jevišti před školní tabulí přinesly řadu napínavých okamžiků, nečekaných zvratů, a ačkoliv ne všechny příběhy skončily happy endem, v programu naštěstí nezbyl prostor pro tragédie. Naopak, v době přestávek a zejména během hlavního dějství vznikaly zcela nové příběhy, často na pokračování. Hlavní aktéři nabízeli celé série humorných okamžiků, pravidelné dávky nefalšované zábavy a přirozeně nezbytné porce vzdělanosti.

Jako každá divadelní scéna, ani naše by se neobešla bez vzájemné spolupráce všech zúčastněných. Proto zatímco zaměstnanci balí a ukládají školní kulisy, třídy a šatny upadají do nezvyklého ticha a osamění, je mou milou povinností poděkovat všem žákům, rodičům a pracovníkům za vzájemnou spolupráci. Slova díků však patří také zřizovateli, sdružení rodičů a přátel školy a všem jejím partnerům. Bez jejich podpory a účasti by scénáře byly o mnoho chudší a smutnější.

Výše uvedeným i všem čtenářům přeji slunné letní měsíce prokládané úsměvem a zaslouženou dovolenou i prázdninové okamžiky naplněné ryzí letní atmosférou a radostí.

Miroslav Bělka (ředitel školy)