Krajské kolo zeměpisné olympiády

Publikováno: 12.4.2024 Autor(ka): Martin Zárybnický

Dne 27. 3. 2024 se v Praze konalo krajské kolo zeměpisné olympiády. Soutěž byla opět rozdělena na tři části – práce bez atlasu, s atlasem a praktická část opět s atlasem. Oproti okresnímu kolu byla témata k ověřování rozšířena o znalosti území ČR.

Adam Hruška, který si postup zajistil prvenstvím okresním kole, obsadil krásné 9. místo v kraji a celkové 77. místo v rámci celé ČR. Moc Adamovi gratulujeme k úspěchu. Tímto bych chtěl poděkovat i jeho rodičům, kteří ho na soutěž dovezli a zprostředkovali mu účast.

Adamovi děkujeme za vzornou reprezentaci školy a do budoucna mu přejeme mnoho (nejen) zeměpisných úspěchů.

Za vyučující zeměpisu Martin Zárybnický