Dvě tváře Irska

Publikováno: 9.6.2024 Autor(ka): Zuzana Klimova

Naše irské dobrodružství - jak to začalo 

Dvě tváře Irska

Naše irské dobrodružství jsme započali v sobotu ve velmi brzkých ranních hodinách. Zamávali jsme rodičům a vydali se na dlouhou cestu, která první den směřovala do francouzského Calais. Po cestě jsme se sblížili s druhou částí zájezdu, a to konkrétně se Základní školou Husova Podbořany a jejich paní učitelkou Danielou Erbanovou, se kterou jsme ještě před zájezdem naplánovaly společný piknik během zájezdu a také společné žluté šátečky k označení našich cestovatelů.

Cesta nám uběhla velmi rychle a navečer jsme se objevili ve francouzském městě Calais, kde jsme se ubytovali v hotelu Formule 1. Překvapila nás čistota a účelnost zařízení a ještě před ulehnutím ke sladkému spánku jsme navštívili místní supermarket, kde jsme si nakoupili typické bagetky, sýry, nejrůznější nápoje a další dobroty. Po krátkém leč osvěžujícím spánku jsme dojeli do přístavu, kde jsme prošli pasovou kontrolou a mohli se tak nalodit na trajekt do Anglie. Na trajektu jsme si vychutnali typickou anglickou snídani, skládající se ze slaniny, vajec, fazolí v tomatě a hash brown, což je typická opečená bramborová placička, podávána ke snídani. Plavba byla hladká a anglický Dover nás brzy přivítal svými krásnými vápencovými skalami a nádherným počasím, které nám vydrželo celý den.

Jako první část našeho náročného dne byla výprava na bílá skaliska Doveru, kde jsme si udělali krásné snímky s mořem a panoramaty. Po procházce jsme se vydali do doverskeho hradu, kde jsme obdivovali historii tohoto magického místa.

Poté jsme se vlakem přemístili do Canterbury, malebného města pyšnícího se překrásnou gotickou katedrálou, kde sídlí anglický arcibiskup. Po prohlídce jsme se vydali na drobné nákupy a také jsme ochutnali místní speciality.

Nyní nás čeká sedm hodin předtím, než se nalodime na trajekt, který nás doveze do irského Dublinu.

 

Naše škola zpracovává v souvislosti s využitím webových stránek pouze taková cookies, která jsou nezbytně nutná pro zajištění provozu webových stránek a internetových služeb, a u kterých není nutno získat souhlas uživatele webu (technické a relační cookies). Pravidla cookies