Okresní kolo zeměpisné olympiády

Publikováno: 21.2.2024 Autor(ka): Martin Zárybnický

Dne 21. 2. 2024 se konalo okresní kolo zeměpisné olympiády. V každé věkové kategorii bylo zhruba 15 účastníků. Naši školu reprezentovali A. Hruška, J. Janota a P. Fencl. Zadání okresního kola tvoří pedagogové z vysokých škol. Náročnost je velmi vysoká a značně překračuje standardní rozsah učiva na základních školách a není jednoduché se s úkoly vypořádat. Zadání tvoří práce s atlasem, bez atlasu a praktická část bez atlasu. Nejlépe si se zadáním poradil A. Hruška, který ve své kategorii obsadil skvělé první místo a zajistil si postup do krajského kola, které se bude konat na konci března v Kladně. Jeho výkon byl fenomenální. Za celých 26 let historie okresního kola na okrese Příbram se nestalo, že by nějaký účastník získal z celé olympiády plný počet 100 bodů. Prvním se stal právě A. Hruška. Tímto úspěchem se zapsal do historie, ale také si zajistil účast na krajském kole, kde mu budeme všichni držet palce. J. Janota obsadil 3. místo, druhé postupové místo mu uteklo o půl bodu. P. Fencl obsadil ve své kategorii 12. místo.

Všem zúčastněným děkujeme za vzornou reprezentaci školy a do budoucna jim přejeme mnoho (nejen) zeměpisných úspěchů.

Za vyučující zeměpisu Martin Zárybnický