Přírodovědný pobyt šesťáků ve Věšíně

Publikováno: 21.9.2023 Autor(ka): Miroslav Bělka

Přírodovědný pobyt ve Věšíně

 Ve dnech 7.-9. 9. 2022 se obě šesté třídy ZŠ v Březnici zúčastnily tradičního přírodovědného pobytu v rekreačním zařízení Brdy ve Věšíně spolu se svými novými třídními učiteli – paní učitelkou Hlaváčovou a paní učitelkou Zlatohlávkovou. Přítomni byli i další vyučující přírodních věd – paní učitelka Karasová a pan učitel Trangoš.

Cílem celodenních zaměstnání bylo poznávání regionu z přírodovědného hlediska, spojené s návštěvou blízkých přírodních rezervací a v neposlední řadě seznamování se s novými učiteli a spolužáky. Žáci se setkali s botanikou i zoologií Brd, pozorovali objekty večerní oblohy, v projektu Podej pomocnou ruku se učili poskytnout první pomoc.

Pěkným zážitkem se stala ukázka práce v lese s pokácením a zpracováním smrku, kterou provedl pan Ing. Václav Hrubý. Hajný pan Hrubý vyprávěl o hospodaření v lese, o životě v něm a předvedl žákům i střelbu z brokovnice. Moc děkujeme za zajímavé obohacení pobytu.

Výborná kuchyně, slušné počasí a zejména bezproblémové chování účastníků přispěly k pohodovému pobytu všech šesťáků i vyučujících.

Ing. Jozef Trangoš, učitel

 

 

Naše škola zpracovává v souvislosti s využitím webových stránek pouze taková cookies, která jsou nezbytně nutná pro zajištění provozu webových stránek a internetových služeb, a u kterých není nutno získat souhlas uživatele webu (technické a relační cookies). Pravidla cookies