Olympijský běh

Publikováno: 25.6.2026 Autor(ka): Vladimír Bílek

Již 3. ročník Olympijského běhu na naší škole

Olympijský běh

Naše škola se i letos zapojila do Olympijského běhu pro školy. V pondělí 22. 6. se uskutečnil již 3. ročník této sportovní akce na ZŠ Březnice, kterou připravili a zorganizovali žáci 8.A za pomoci svých učitelů. Na start se postavili žáci 1. a 2. tříd, kteří s velkým nasazením a odhodláním zdolali trať dlouhou necelý kilometr. Všichni malí běžci si zaslouží pochvalu za snahu, bojovnost a radost z pohybu, kterou během závodu předvedli.

Každý účastník si na památku odnesl startovní číslo, účastnickou medaili a také sladkou odměnu v podobě tyčinky Bombus, která byla v balíčku od sponzorů. První tři závodníci byli navíc oceněni speciální medailí a další dobrotou. Radost z úspěchu i z účasti byla vidět na tvářích všech běžců.

Velké poděkování patří žákům 8.A, kteří se organizace akce zhostili výborně a pomáhali s přípravou tratě, registrací závodníků i samotným průběhem závodu. Díky jejich práci si mohli mladší spolužáci užít příjemné sportovní dopoledne plné pohybu a radosti. Poděkování patří i pedagogickým pracovníkům V. Bílkovi, M. Jeníčkové a M. Hartmanové.

Věříme, že si děti odnesly nejen medaile, startovní čísla a sladkou odměnu, ale především hezké vzpomínky, sportovní zážitky a chuť věnovat se pohybu i v dalších dnech.

Video z běhu zde: https://www.youtube.com/watch?v=z8DLb5S-wFE

 

Naše škola zpracovává v souvislosti s využitím webových stránek pouze taková cookies, která jsou nezbytně nutná pro zajištění provozu webových stránek a internetových služeb, a u kterých není nutno získat souhlas uživatele webu (technické a relační cookies). Pravidla cookies