Doučování žáků škol – Realizace investice 3.2.3 Národního plánu obnovy

Publikováno: 9.11.2022 Autor(ka): Martina Vaněčková

Investice reaguje na potřebu podpory vzdělávání žáků ohrožených školním neúspěchem v reakci na nemožnost realizace prezenční výuky ve školách během pandemie covid-19.

Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy připravilo Národní plán doučování, který pomůže zmírnit negativní dopady výluky prezenční výuky v důsledku pandemie COVID-19. Je primárně určen pro žáky ohrožené školním neúspěchem.

Ve školním roce 2022/2023 tato aktivita probíhá v rámci Národního plánu obnovy. Finančním zdrojem pro realizaci jsou prostředky fondu Evropské unie – Next Generation EU.

Naše škola se zapojila do programu již v září 2021 a dále nabízí žákům tuto formu podpory.