Odkládání učiva

Publikováno: 17.4.2020 Autor(ka): Ivana Popova

Důsledky odkládání učiva

Někdy pomáhá uvědomit si, co by se mohlo stát, když se budeme vyhýbat svým povinnostem.

Co by se mohlo stát, pokud se budeš dlouhodobě vyhýbat učení

1. V hlavě budeš mít pořád myšlenku: „Vím, že se mám učit.“ a zbytečně tě to bude otravovat.
  2. Budeš-li úkoly pořád odkládat, bude jich stále přibývat. Později, buď nezačneš vůbec, nebo s velkým utrpením.
  3. Postupně se bude zvětšovat nechuť k učení, k dělání úkolů, ke škole. Můžeš ztratit energii ke všem ostatním aktivitám.
  4. Můžou se ti zhoršit známky.
  5. Můžeš mít ze sebe špatný pocit, cítit se neschopný, začít se shazovat a podceňovat se L
  6. Promarníš svůj potenciál.
  7. Budeš se hádat s rodiči, dohadovat s učiteli, hledat výmluvy.
  8. Budeš mít problémy se později soustředit něco si zapamatovat.
  9. Nebudeš věřit sám sobě, že to zvládneš a to fakt nechceš!

Abychom, ale nekončili negativně, přidávám také výhody a bonusy, které učením můžete získat.

Co učením můžeš získat

Naučíš se něco nového – nikdy nevíš, kdy se ti, co bude hodit.

1. Posiluješ svoji vůli – s každým zvládnutým úkolem budeš zvládat více a více.
  2. Budeš mít sám ze sebe dobrý pocit – zvýší se ti sebevědomí.
  3. Trénuješ paměť a každým učením se bude zlepšovat.
  4. Nebudeš se doma nudit. J
  5. Zvítězíš sám nad sebou a nic lepšího není.
  6. Další učení nebude tak náročné, protože ho nebude už tolik.
  7. Je to investice do budoucna – budoucnost je možná nejasná, ale rozhodně budeš připraven.
  8. Nevědomky se učíš i plánovat a organizovat svůj volný čas a to se ti bude hodit celý život.
  9. Potěšíš své rodiče, učitele a snad i sám sebe.

Uvědomuju si, že je toho hodně a jste úžasní, pokud jste dočetli až sem.  Mám z toho velkou radost. Budu moc ráda, pokud mi napíšete, jak se vám daří učit, co vám pomáhá a zda jste něco vyzkoušeli. (Psát můžete na na email: popova@zsbreznice.cz