SRPŠ

SRPŠ při ZŠ v Březnici je neziskový spolek rodičů a přátel dětí a školy, kteří se ztotožňují s tradicemi školy a s úsilím školy poskytnout žákům co nejkvalitnější vzdělání. Každý třídní kolektiv má v SRPŠ své dva zástupce, jejichž prostřednictvím má možnost tlumočit své názory, návrhy a připomínky. Spolupráce je založena na vzájemné důvěře a otevřenosti. Činnost SRPŠ je obecně zaměřena na koordinaci a sjednocování výchovného působení rodiny a školy. Členské příspěvky jsou určeny na materiální a finanční pomoc škole. Výrazně se tak spolek spolupodílí na realizaci celoškolních akcí (školní i mimoškolní aktivity: zájmové kroužky - převážně materiální vybavení, školy v přírodě, lyžařské výcviky, letní aktivity, outdoorový, vodácký, turistický kroužek, jízdné žáků na různé sportovní, kulturní a vzdělávací akce, tradiční adopce tučňáků v ZOO Praha a ZOO Plzeň, vánoční a letní jarmarky, Klub mladého diváka - přispíváme na jízdné, zájezdy do zahraničí atd.). Rodiče jsou na zasedáních každoročně seznámeni s plánem školy, s rozpočtem SRPŠ a jeho čerpáním v předcházejícím roce, schvalují výdaje pro nový školní rok, vyjadřují se k životu školy, zabezpečení výchovy a vzdělávání žáků.

O akcích podporovaných SRPŠ Vás budeme průběžně informovat. Rádi bychom předem poděkovali všem rodičům, kteří se aktivně zapojí do činnosti SRPŠ, do akcí, jakými jsou např. vánoční a letní jarmárek (pečení a výrobky všeho druhu).

Nápady, náměty či připomínky lze zasílat skrze zástupce tříd či přímo předsednictvu SRPŠ při ZŠ Březnice.

Za Spolek rodičů a přátel školy při ZŠ Březnice Mgr. Tereza Slámová