1. A

První den a první týden prvňáčků

Publikováno: 1.9.2023 Autor(ka): Martina Benjáková

Dobrý den, vážení rodiče,

v pondělí 4.9. 2023 přiveďte, prosím, své děti do školy. Začínáme v 8 hodin, ale přijďte určitě dříve, od 7:30 jsme vám k dispozici. U vrátnice se vás ujmou žáci devátých tříd a pomohou s orientací ve škole. Dovedou vás do 1. tříd, které se nachází v 1. patře staré budovy. Trasu do tříd budete mít také vyznačenou červenými šipkami.

Ve třídě na vás bude čekat paní učitelka, vyberete si společně svou značku a místo v lavici. Od 8 do 8:45 hod zůstanou děti pouze s paní učitelkoui a vyzkouší si, jak vypadá vyučování.

Rodiče budou zatím na chodbě podepisovat souhlasy s fotografováním, které uskutečňuje MF DNES v rámci projektu PRVŇÁCI a fotografie budou zveřejněny v příloze deníku MF DNES 20.10. 2023. Podepíšete se do seznamu a ještě na lístek. Samozřejmě, kdo nedá souhlas, jeho dítě se fotografovat nebude. Po podepsání souhlasu nemusí rodiče setrvávat na chodbě.

V 9 hodin začne fotografování, nevíme, jak dlouho potrvá. Hned po fotografování začne třídní schůzka s rodiči. Během třídní schůzky mohou být děti ve školní družině (i ty nepřihlášené), paní vychovatelka si pro ně přijde. Jiné mohou odejít s doprovodem domů.Bylo by vhodné, abyste se dostavili na třídní schůzku tak cca v 9:20 hod.

Prosím přineste si psací potřebu a zápisník, informací bude opravdu hodně. Budete mít možnost zaplatit také šat. skříňku pro své dítě, což činí 500 Kč. Po zaplacení obdržite klíčky.

V úterý, ve středu a ve čtvrtek budoiu mít děti 2 vyučovací hodiny od 8 do 9:50 hod. V pátek budou ve škole 3 vyučovací hodiny do 10:45 hod. Od pondělí se už budou učit podle normálního rozvrhu tj. 4 vyučovací hodiny do 11:40 hod.

Těšíme se na vás i vaše děti.

Martina Benjáková a Petra Tuháčková - tř. učitelky