8. B

Volejbal dívek

Publikováno: 2.4.2024 Autor(ka): Martin Zárybnický

Dne 27. března se konal turnaj dívek ve volejbalu. Tohoto turnaje jsme se zúčastnili po dlouhých 8 letech, společně s dalšími 12 týmy z celého okresu. Dvě skupiny zápasily na ZŠ Pod Svatou Horou a třetí na SPŠ Příbram. Děvčata odehrála své zápasy v tělocvičně na „průmce“ postupně se ZŠ Březové Hory, ZŠ Mníšek pod Brdy a 2. ZŠ Dobříš. Před turnajem bylo jasné, že do konečných bojů o celkové umístění postoupí vždy dva nejlepší týmy z každé skupiny. První zápas byl vcelku vyrovnaný, přesto děvčata s aspiranty na celkové vítezství prohrála malým rozdílem. Rozhodujícím zápasem se stalo druhé utkání s Mníškem. V obou setech se holky dostaly jako první přes dvacet bodů a kráčely za vítězstvím. Bohužel v obou koncovkách zapracovala psychika. Najednou nešlo podání, nahrávka, prostě nic. Oba sety holky prohrály až v nastavení. Po dvou prohrách bylo už jasné, že do následujících zápasů o celkové umístění nezasáhneme. Najednou se holky uvolnily, podání najednou šlo bez problémů a došly si s přehledem pro vítězství. Ve skupině obsadily 3. místo a v celkovém pořadí se dělily o 7. až 9. místo na okrese. Do příštích turnajů se musíme také zaměřit na zvládání stresových situací. Bojovnost a talent děvčata mají. Jen ta psychika jim dělá problémy.

Naši školu reprezentovaly tyto žákyně: E. Čiperová, E. Macašová, V. Madryha, E. Pasičná, N. Petráňová, B. Sinkulová, K. Šimůnková, M. Šmatláková, V. Yurkuts a N. Vojtechová.

Všem zúčastněným děkujeme za vzornou reprezentaci školy a do budoucna jim přejeme mnoho (nejen) sportovních úspěchů.

Za vyučující TV Martin Zárybnický